19.11.2006 agility, paikka Purina Areena, järjestäjä AgiToko Dogs ry

[Medi 1] [Mini 1] [Maxi 1] [Maxi 2] [Mini 2] [Medi 2] [Medi 3] [Mini 3] [Maxi 3]

Medi 1, kello 11.45, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 26, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
129 shelam Omar Silimen Keijun Ikioma FIN41844/04 Marja Peltonen P-HAU 41,19 -10,81 0 -10,81 1 SERT
102 stbter Dumle Skybolt Dumle FIN43507/03 Kati Nieminen IMPHA 41,48 -10,52 0 -10,52 2  
118 skette Nyyti Deictic Scilla FIN28171/02 Maija Karvonen I-HAH 45,89 -6,11 0 -6,11 3 SERT
398 tarupi Capu Lovejoy ER37870/03 Lotta Rönnholm LÄGI 40,97 -11,03 5 5 4  
103 shelam Dante Gonnabe Chasing Liberty FIN30147/04 Sari Johansson HAMIN 42,89 -9,11 5 5 5  
114 parson Dali Ninacan Chili Pepper ER12815/03 Miia Tammiluoto ATD 46,76 -5,24 5 5 6  
119 manter Max Bonwild Arctic Soulmate FIN25158/04 Irina Rytkönen PORVP 48,36 -3,64 5 5 7  
108 pumi Sanni Jellum´s Bessie FIN17224/01 Friberg Carita MÄNTS 52,70 0,70 5 5,70 8  
116 parson Rane Yes Sir V.D. Elshof Farm ER37028/03 Anne Pallaskallio AGRY 36,31 -15,69 10 10 9  
109 pumi Ulla Jellum´s Becky FIN17223/01 Kirsi Kuiri NASTO 47,45 -4,55 10 10 10  
104 parson Eetu Tairngire Halfling ER13260/03 Helena Ojala KERAV 58,50 6,50 5 11,50 11  
123 skette Niilo Texforrier Easy Does It FIN21932/01 Sanna Nummelin HYVSK 39,56 -12,44 15 15 12  
106 kkette Nekku Qway's Friend Apfelstrudel FIN48048/04 Jenni Björkskog HAU 42,66 -9,34 15 15 13  
100 kkette Pimu Guest Star Kleopatra FIN20780/02 Heidi Ranin ATD 44,17 -7,83 15 15 14  
124 skette Kessu Daremans Van Der Graf FIN29787/01 Heidi Dahlqvist ATD 52,71 0,71 15 15,71 15  
120 cocspa Tessa Great Escape Merely Mine FIN16995/02 Miia Ristola ROTUY 54,43 2,43 15 17,43 16  
122 stbter Iita Hups'staff Faith FIN10095/01 Heidi Attola I-HAH 35,66 -16,34 20 20 17  
101 parson Sulka Tuplä-Täplän Naurava Sulka FIN43029/03 Marcus Raitis HSKH       HYL    
107 shelam Lotta Selendia Night Flash FIN25709/99 Liisa Peippo KOUVO       HYL    
110 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty FIN10483/02 Anne Toropainen ATD       HYL    
111 novnou Taika Hedera's She Bangs FIN37537/03 Katja Kinnari ROTUY       HYL    
113 espves Hellu Roydilic De Ubrique FIN25369/06 Heikki Järvinen JAU       HYL    
117 shelam Roosa Sensusan Icon Of Love FIN38243/02 Niina Laukkanen I-HAH       HYL    
125 perunp Eppu Wanhan Wuoren Syksyn Wihma ER41471/98 Satu Koivisto AGRY       HYL    
126 amecoc Lennon Goloworez Pleaseplease Me FIN42576/04 Marjo Saares PORSK       HYL    
128 stbter Tarmo Fi-Nell's Stunt-Man FIN28360/04 Matti Tynkkynen HYVSK       HYL    
105 skette Kössi Vielfrass Valera FIN42272/99 Liisa Saarinen AGRY       POIS    
112 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey FIN20594/05 Jonna Bäcklund ATT       POIS    
115 stbter Helmi Of Greenline Fifth Element FIN20789/04 Kaisa Laurent AST       POIS    

Mini 1, kello 12.30, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 26, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
147 cavspa Oili Muddlehead's Sweet Oili FIN37118/05 Karoliina Koskinen ROTUY 43,15 -8,85 0 -8,85 1  
154 kkkämä Viivi Mekwit´s Oyster FIN35003/02 Grönqvist Laura AGRY 43,38 -8,62 0 -8,62 2 SERT
139 kleins Piki Ticapon Cute Accident FIN25518/01 Karita Kostiainen HI-HA 47,43 -4,57 0 -4,57 3  
143 borter Kerttu Flagstones Fly-By-Fire FIN19451/04 Kirsi Lindroos I-HAH 47,44 -4,56 0 -4,56 4  
142 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan FIN45753/03 Heidi Pehkonen A-KOT 49,02 -2,98 0 -2,98 5 SERT
138 bichav Lilli Kuusivirta Dacapo FIN37395/03 Liisa Orlander I-HAH 52,13 0,13 0 0,13 6  
159 wecoca Piitu Tyhjätaskun Eliksiiri FIN44627/03 Jenni Perälä KOIVU 42,45 -9,55 5 5 7  
137 parson Hansu Abysmal Galateia FIN17711/03 Mikko Kantero ATD 44,24 -7,76 5 5 8  
130 bicfri Romy Diamella Silky Feeling FIN29978/00 Jenny Lahti AGRY 52,30 0,30 5 5,30 9  
133 mittel Riki Pienenpolun Riki FIN27701/05 Merja Pelkonen PORSK 50,65 -1,35 10 10 10  
156 käävil Floyd Sarahill It's Only Love FIN15869/04 Liisa Salmela AGRY 61,77 9,77 5 14,77 11  
132 parson Windy Birpelin Gisabella FIN49634/04 Tarja Leppälä MÄNTS       HYL    
134 parson Pixie Highfast Pixie ER16655/06 Anne-Maria Riihimäki ATD       HYL    
135 lanhee Nera Rantalaukan Habanera ER44956/03 Nina Borgman KKK       HYL    
136 toyvil Alida Trucker's Mystique FIN44773/03 Taisia Lukkarinen I-HAH       HYL    
140 walter Vappu Vicway Valkyria FIN45588/05 Sari Mäkelä JAU       HYL    
141 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera ER37100/03 Kiti Palviainen JAU       HYL    
144 wecoca Jami Tyhjätaskun Hanttapuli FIN27067/05 Jenni Perälä KOIVU       HYL    
145 jackru Jeppe Jevil's Don Corleone ER37522/05 Terhi Thuneberg-Selonen E-HKK       HYL    
146 jackru Nipa Jevil's Xeronimo ER48019/03 Päivikki Turula I-HAH       HYL    
148 shelam Nuppu Peltsun Wilram-Picachu FIN33174/03 Teija Paakko HAMIN       HYL    
149 parson Niitu Ring Tail Needle FIN10745/96 Anni Aaltonen ATD       HYL    
150 kääpin Tilda Kinghill's Touch Of Magic FIN23345/05 Henna Laaksonen I-HAH       HYL    
153 toyvil Gilda Sarahill Femme Fatale FIN43813/04 Minna Paasikunnas PORVP       HYL    
157 cavspa Edi Harmonic Charter FIN13574/02 Jaakko Elo ATD       HYL    
158 schipp Dami Annspets Damia FIN26049/05 Petri Heinonen RIMA       HYL    
131 borter Nuru Demimoon Daring Star FIN39911/03 Antti Majanen BORTK       POIS    
151 wecoca Nessu Mandylay's Rain Drop FIN32456/04 Sari Kariluoto ATD       POIS    
155 parson Esme Abysmal Kleio FIN31565/04 Rastas Ari HSKH       POIS    

Maxi 1, kello 13.25, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 54, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
213 belpam Poko Etulinjan Antarctica FIN17719/04 Susanne Nieminen TUUKK 34,20 -17,80 0 -17,80 1  
210 borcol Sigma Cabaroo Moonlight Eyes ER15060/04 Vuokko Järvinen KOTKA 38,80 -13,20 0 -13,20 2  
199 mudi Wesley Kökényfia Cimer FIN49250/05 Kirsi Kemppainen HAMIN 41,79 -10,21 0 -10,21 3  
196 bokser Pippis Bullrunners Midnight Girl FIN44328/02 Anja Kirsi-Laaninen MÄNTS 43,31 -8,69 0 -8,69 4  
192 whippe Sissi How Wilful Attic Style FIN39714/98 Saija Särmäkari HAU 46,53 -5,47 0 -5,47 5 SERT
161 pitcol Nala Aranel FIN10863/04 Mia Noronkoski HI-HA 47,25 -4,75 0 -4,75 6  
197 lappor Ruuti Pihlajamäen Aamu-Rusko FIN40902/03 Mia Hyrskylahti MÄNTS 48,58 -3,42 0 -3,42 7 SERT
388 x-rotu Bruno Bruno FIX0007/02 Janina Wallgren ATD 49,45 -2,55 0 -2,55 8  
184 auskar Possu Lebensberuf Nonnplusultra FIN41369/03 Mira Ikonen KANAV 50,41 -1,59 0 -1,59 9 SERT
168 schape Ada Lumikuono Naranjada Amada FIN21992/03 Marika Forslund KOTKA 51,66 -0,34 0 -0,34 10 SERT
203 auspai Fresco Delta River Buffalo Track ER24173/03 Pipsa Sahrman ATD 37,14 -14,86 5 5 11  
175 auspai Demi Ardiente Dona Corabella ER48297/03 Kati Immonen KKK 38,10 -13,90 5 5 12  
172 belpag Peter Mustantuulen Peter Pan FIN12089/05 Jukka Lehtoranta KOTKA 39,01 -12,99 5 5 13  
214 kulnou Lyydi Goldpaw Lovebird FIN33488/04 Linda Nyman HSKH 41,15 -10,85 5 5 14  
193 borcol Vallu Valentinon Juhani FIN10671/00 Kirsi Haapala AGRY 41,91 -10,09 5 5 15  
162 borcol Stella Tronic Stella Polaris ER23379/03 Miia Heinonen TUUKK 42,04 -9,96 5 5 16  
182 kulnou Roni Wiikar's Tortellini FIN18489/99 Minja Vitikka ATD 42,72 -9,28 5 5 17  
204 dalmat Hertta Marnellin Kind Of Magic FIN40630/02 Antti Peltola HSKH 44,74 -7,26 5 5 18  
191 engspa Wilma Wildomar´s Alpen Rose FIN10941/04 Johanna Isola HSKH 46,42 -5,58 5 5 19  
188 irlter Veeti Quiet Riot Xplosive Fire FIN46747/02 Hannele Piironen HAU 50,27 -1,73 5 5 20  
215 belpag Onni Marmara Nobody's Fool FIN17829/03 Eija Grof CITYB 50,36 -1,64 5 5 21  
187 belpat Cina Kuunsirpin Lady Moonshine FIN28593/04 Susanna Mäkinen CITYB 52,86 0,86 5 5,86 22  
206 labnou Sepi Santtomin Jännäri FIN28828/00 Liina Juopperi ATD 39,11 -12,89 10 10 23  
177 airter Alma Ransun Vallaton Valma FIN10414/05 Tia Heinikainen ROTUY 41,37 -10,63 10 10 24  
178 belpat Kami Myrskynsilmän Picasso FIN37040/03 Mira Heiskari CITYB 42,39 -9,61 10 10 25  
198 labnou Siiri Ruususen Kettuneiti FIN36085/98 Sonja Ruusunen KOUVO 45,74 -6,26 10 10 26  
189 lyhcol Trine Mimosan Heavenly Yours FIN30700/01 Kati Kangasniemi TUUKK 49,26 -2,74 10 10 27  
164 novnou Hilla Hedera's New Cloudberry FIN18835/02 Satu Markkula HAU 57,20 5,20 5 10,20 28  
218 valpai Viivi Talviyön Liljankukka ER13294/03 Petri Heinonen RIMA 42,75 -9,25 15 15 29  
163 walspa Eetu Mctwister´s Red Currant FIN24136/04 Laura Jalasto HSKH 43,07 -8,93 15 15 30  
167 belpat Rina Mustantuiskun Ashrina FIN41720/04 Anniina Anttila HSKH 39,27 -12,73 20 20 31  
185 borcol Nemo Festivo Zenon FIN43323/04 Petriina Konttinen ATD 40,52 -11,48 20 20 32  
170 tandog Onni Cmon Moment Of Luck FIN46506/03 Minna Borodulin E-HKK 53,91 1,91 20 21,91 33  
211 afgaan Mulan A´rosafan Mulan FIN41318/98 Anne Vartiainen ROTUY 69,12 17,12 5 22,12 34  
190 samoje Lola Kuuran Miss Otis FIN36487/96 Jenni Parkkila TUUSU 65,78 13,78 15 28,78    
180 borcol Saga Tending Valkyrie FIN20047/03 Saila Savolainen JAU 67,20 15,20 25 40,20    
165 belpag Sulo Marmara October Wind FIN45956/03 Eija Grof CITYB       HYL    
169 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero ER12347/03 Eila Alitupa ATD       HYL    
171 borcol Fun Kvarkin Eowyn ER24629/05 Pirjo Yli-Juuti HAU       HYL    
176 lagrom Viggo Riccias Barbato-Vichingo ER17255/05 Saija Koivula AGRY       HYL    
181 beauce Feli Vallattoman Ofelia FIN38809/98 Riikka Karinen JAU       HYL    
183 borcol Scott Fuglsang's Absolute Art FIN31034/01 Elina Saartoala PAGIS       HYL    
194 walspa Rommi Mctwister`s Red Onion FIN24134/04 Laura Toivonen ROTUY       HYL    
195 snauts Ronja Jettyspoof´s Ultramodern FIN43980/04 Leena Inkilä JAU       HYL    
201 borcol Osku Starsky Begins At Last FIN16318/04 Liisa Männistö CITYB       HYL    
202 auspai Viski Ossequente Powder River ER29229/03 Pia Alatorvinen KOIVU       HYL    
205 lyhcol Siiri Forest Star´s Viva Santa Ana FIN36175/03 Lyydia Aarninsalo HAU       HYL    
208 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin FIN44619/03 Leila Ottelin HSKH       HYL    
209 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts FIN15444/05 Ilkka Grof CITYB       HYL    
212 kulnou Trine Aquatrine FIN27046/02 Heidi Fontell KOUVO       HYL    
216 parcol Hilppa Bristregal Like A Virgin FIN49944/04 Annika Wanner KKK       HYL    
217 irvspa Manta Catanka Havis Amanda FIN38593/01 Petra Jeminen ROTUY       HYL    
219 snauts Rita Mihan Syysriite FIN44503/02 Leena Inkilä JAU       HYL    
389 irlter Solo Fardarrigh Volcanic FIN45988/03 Marja-Liisa Saunamäki HSKH       HYL    
173 novnou Inca Redadictfirst Chance FIN25610/04 Mari Nummi I-HAH       POIS    
179 auspai Taarna Crofter Holding's Pequenita Pepita EJ37668/02 Sari Kariluoto ATD       POIS    
186 novnou Helmi Shaggy Toller's Precious Pearl FIN11409/00 Satu Markkula HAU       POIS    
207 novnou Eddie Trindy's Emperon August FIN10844/03 Merja Haapala ATD       POIS    

Maxi 2, kello 15.25, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 38, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
238 auskel Emmi Coshagh Alegria FIN11179/05 Janne Karstunen ROTUY 34,70 -12,30 0 -12,30 1  
226 belpat Dille Hukkarullan Dille FIN15600/04 Hanna Kuusisto CITYB 38,71 -8,29 0 -8,29 2  
242 novnou Jippo Hedera's Well Favoured FIN21578/04 Tuomo Syvänperä AGRY 39,88 -7,12 0 -7,12 3  
166 belpat Nacho Nelson FIN12452/05 Nina Frantsi CITYB 41,95 -5,05 0 -5,05 4  
251 pitcol Siiri Fapian Snow Queen FIN24195/01 Anu Siira JANKK 44,60 -2,40 0 -2,40 5  
244 parcol Tinky Partalampi Antigone FIN28034/03 Pia Björklund KKK 49,07 2,07 0 2,07 6  
253 borcol Juju Decathelete´s Gryffindor FIN16564/05 Veijo Koistinen RIMA 38,25 -8,75 5 5 7  
252 auskel Åke Musnat Basil FIN36361/04 Reetta Rounaja HAU 39,59 -7,41 5 5 8  
255 borcol Roni Pikkupaimenen Dick Tracy FIN42208/02 Johanna Suni KKK 42,09 -4,91 5 5 9  
258 lappor Kiira Kiirunankello FIN31172/04 Terhi Lahtinen ATD 45,86 -1,14 5 5 10  
249 novnou Aaron Sienna-Red Star Eagle FIN12797/02 Sari Siikala HAU 48,93 1,93 5 6,93 11  
250 lagrom Taavi Punatassun Primo Amico ER28872/03 Jonna Nevalainen RIMA 51,02 4,02 5 9,02 12  
230 lyhcol Banjo Mahoney's Action Man FIN46469/02 Tiina Backlund ATD 41,84 -5,16 10 10 13  
248 novnou Merri Lauvstuas Wildfox Be Merry FIN15017/05 Timo Eskola KKK 50,95 3,95 10 13,95 14  
221 holpak Sava Nambygo Intelligent Ina FIN24624/04 Heidi Tolonen AST 51,85 4,85 10 14,85 15  
237 borcol Jatta Kit FIN38901/03 Mikko Kielinen AST 43,97 -3,03 15 15 16  
231 beauce Piki Tomeran Tuhina FIN41081/02 Marika Timonen RIMA 48,74 1,74 15 16,74 17  
259 afgaan Rosha Kirman Roshana FIN27210/00 Kirsi Nousiainen AGRY 55,47 8,47 10 18,47 18  
174 auskel Nuotti Coshagh Ariki FIN11183/05 Mira Masalin KKK 55,74 8,74 10 18,74 19  
228 pitcol Eppu Billyboy FIN12646/99 Tomi Metsä SIUNT 56,24 9,24 10 19,24 20  
225 vehter Bono Boundary Oak Janus FIN10448/02 Susanna Turtiainen HSKH 56,34 9,34 10 19,34 21  
235 beauce Ronja Alfa Sagittarius Astarta FIN12306/04 Keijo Savioja HAU 58,52 11,52 10 21,52 22  
200 lagrom Etna Punatassun Etna Farnie FIN12284/01 Saija Koivula AGRY       HYL    
220 afgaan Pinda Kirman Pindara FIN35783/96 Kirsi Nousiainen AGRY       HYL    
223 lyhcol Wilma Honey Melon Fleanc Sky'lift FIN21230/98 Anna Lintula HSKH       HYL    
224 porves Iitu Aguatelin Caramelo FIN22617/99 Leila Ottelin HSKH       HYL    
227 auspai Seri Aussian Cool Volume ER17416/03 Irmeli Georgi HAU       HYL    
232 walspa Eppu Jangas Blame The Dog FIN31504/03 Janni Kröger HSKH       HYL    
234 pitcol Stara Final Fantasy's Arcturus FIN11477/99 Mikael Kangasniemi TUUKK       HYL    
236 afgaan Janda Kirman Sayanda FIN35857/03 Kirsi Nousiainen AGRY       HYL    
239 irlter Nelli Quiet Riot Xanthan FIN46743/02 Markku Laurén HSKH       HYL    
240 auspai Dante Ardiente Hidalgo Delgado ER18424/05 Shanti Karinen AST       HYL    
241 espves Kalle Pevikan Musta Tuntuu ER37905/03 Anita Närhi JAU       HYL    
245 silnou Elli Little Beach Endearing Lily FIN22196/04 Jenny Mänttäri KERAV       HYL    
246 irlter Neera Fardarrigh Vanilla Sky FIN45989/03 Pekka Halonen HAU       HYL    
247 auspai Simba Delta River Prairie Rose ER24174/03 Laura Lönnberg ATD       HYL    
254 silnou Laku Flatkiss Alexis Merlot FIN22470/03 Marianne Forsell HSKH       HYL    
256 kulnou Allu Ruskalammen Aamuhämy FIN40972/02 Raija Kauppinen AGRY       HYL    
222 pitcol Lilli Calinda FIN10154/98 Susanna Löfgren ATD       POIS    
233 belpam Bumba No-How Call Me Peewee FIN28260/03 Mirja Mynttinen KANAV       POIS    
243 rhokoi Randa Ikimba Randa FIN34047/00 Kaisa Kilpeläinen HAU       POIS    
257 eurasi Nuka Harahill's Gonzales FIN44097/02 Sari Hujanen KKK       POIS    

Mini 2, kello 16.25, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
260 wecoca Jola Big-Wood's Yolana FIN31556/00 Pia Alatorvinen KOIVU 45,54 -1,46 0 -1,46 1  
267 jackru Russe Payingold Topaz ER30561/04 Mika Kallio ATD 41,19 -5,81 5 5 2  
274 borter Lissu Flagstones Good Heavens FIN20044/02 Armi Honkanen HI-HA 41,60 -5,40 5 5 3  
272 käävil Dora Engårds Isadora FIN33017/01 Heidi Pehkonen A-KOT 64,24 17,24 10 27,24    
273 käävil Nala Lifelong Livingdream FIN42165/03 Maria Qvickström AGRY 78,64 31,64 5 36,64    
261 borter Sikke Grindstones Single Today FIN23874/04 Liisa Kopra AST       HYL    
262 lakter Elkie Big Lady's Micro-Nonstop FIN28781/03 Mari Grönmark LÄGI       HYL    
264 borter Polkka Grindstones Polkagris FIN38404/02 Arita Lindblad BORTK       HYL    
268 schipp Hukka Mökötuvan Hukka FIN48033/04 Aija Lauhkonen KOTKA       HYL    
270 schipp Hupi Fandal's Gruella FIN33330/03 Mari Lassila JAU       HYL    
271 jackru Sissi Miimoksen Briza ER10456/04 Sari Savurinne KOUVO       HYL    
152 kääpin Viuhti Sainen Pohjolan Tytär FIN40223/04 Terhi Ketola ATT       POIS    
263 käävil Piki Sarahill Jules Sandeau FIN35841/00 Liisa Salmela AGRY       POIS    
265 kääpin Betty Betty FIN14234/99 Tarja Tuovinen ROTUY       POIS    
266 parson Seven Tuplä-Täplän Ariel FIN10148/00 Marcus Raitis HSKH       POIS    

Medi 2, kello 17.00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
276 cocspa Olga Leading-Light Brown-Eyed-Girl FIN26770/04 Sanna Tiilikainen ATD       HYL    
277 stbter Eevi Of Greenline Elegant Evelyn FIN40756/99 Irmeli Westermarck AST       HYL    
278 borter Boris Storm Of The Spring Cottage FIN25789/05 Armi Honkanen HI-HA       HYL    
279 kesvil Wella Lifelong Sweetdream FIN42166/03 Katharina Von Freymann AST       HYL    
280 espves Ella Bonachón Avellana FIN20470/04 Anne-Mari Tenhovalo KKK       HYL    
281 walter Matti Vicway Magic Move FIN24088/03 Mikko Rautala KKK       HYL    
282 parson Shira Scotstyles Spicy Shiraz FIN10301/04 Sari Puusaari AGRY       HYL    
121 cocspa Lyyli Great Escape Follow Meplease FIN45522/03 Asko Nissinen ROTUY       POIS    

Medi 3, kello 17.40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 28, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
285 kromfo Viima Vilijonkka FIN15522/02 Anu Niemi KKK 38,13 -6,87 0 -6,87 1  
305 pyrpap Rimona Drole D´ Oiseau Cure-Pipe FIN40651/02 Sinikka Nordman LÄGI 39,28 -5,72 0 -5,72 2  
290 kromfo Nirppu Armaani Enten-Tenten FIN39642/99 Minna Pessi-Härkönen JAU 40,66 -4,34 0 -4,34 3  
296 borter Sakke Terras Scot And Lot FIN32581/97 Leena Saarela BORTK 42,93 -2,07 0 -2,07 4  
283 borter Pippin Tirtär Pippin Took FIN17009/02 Anna Silvan BORTK 45,52 0,52 0 0,52 5  
303 shelam Woody Silimen Helmi-Taikaq FIN12148/00 Ari Kouvalainen P-HAU 38,41 -6,59 5 5 6  
275 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi FIN16614/05 Sini Eriksson KKK 39,25 -5,75 5 5 7  
301 shelam Moona Shezadun Shehrezad FIN32943/02 Jenna Caloander AGRY 39,25 -5,75 5 5 7  
306 espves Tiina Pevikan Hei'tukka FIN19950/98 Anita Närhi JAU 40,46 -4,54 5 5 9  
308 shelam Noppa Mutkis Se On Sinfonia FIN20513/04 Hanna Mäkelä KKK 45,37 0,37 5 5,37 10  
304 parson Nikke Parlittanin Nicki FIN37606/00 Juha Alenius AGRY 55,09 10,09 0 10,09 11  
284 kromfo Ralli Amorina Von Villa Mondi FIN16145/05 Kaisa Eskola JAU       HYL    
286 koohon Nana Estaika's Nana Nasmijn FIN28344/02 Suvi-Tuulia Tiainen JANKK       HYL    
288 whippe Leya Woodbrooks Princess Leya FIN43557/02 Raila Terävä HSKH       HYL    
289 koohon Bello Banjo FIN13890/03 Mervi Tammi KKK       HYL    
291 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff ER13063/02 Anu Saikku-Bäckström HAU       HYL    
292 kiihar Hipsu Tulimyrskyn Teletappi FIN41407/99 Soile Huttunen JAU       HYL    
293 parson Noomi Parlittanin Noomi FIN37607/00 Jarno Venäläinen A-KOT       HYL    
294 parson Papu Miselin Mr Bean FIN13913/02 Sanna Alander JAU       HYL    
295 borter Dante Gränslandets Just In Time FIN13234/02 Petra Bärlund-Hämäläinen BORTK       HYL    
297 kääsna Rasmus Salimäen Rasmus FIN11477/02 Salla Hänninen ATD       HYL    
298 shelam Laku Roseclans Mint-Licorice FIN26256/03 Janika Seiteri HSKH       HYL    
299 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm ER41537/02 Hannalotta Alenius AGRY       HYL    
300 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku ER15656/02 Sari Puusaari AGRY       HYL    
302 borter Rocky Mingas Tambourineman FIN17030/99 Tapio Niemi BORTK       HYL    
307 parson Valo Tupla-Täplän Nur El Bim FIN24724/97 Mari Grönmark LÄGI       HYL    
309 koohon Tessa Estaika's Ole-S-Tella FIN18997/01 Suvi-Tuulia Tiainen JANKK       HYL    
390 kromfo Ronja Krumme Furche Rendez-Vous FIN33915/98 Maarianna Takapuro JAU       HYL    
287 koohon Hugo Callitris Don Flame FIN15570/98 Jari Laitinen KKK       POIS    

Mini 3, kello 18.30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 36, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
337 borter Pyry Foxforest Too Speedy For Me FIN19372/99 Mia Borg KKK 37,99 -7,01 0 -7,01 1  
327 shelam Nekku Fomarin Nekku FIN13483/99 Sini Eriksson KKK 39,42 -5,58 0 -5,58 2  
316 x-rotu Uki Urho FIX00414/02 Minna Karnaattu KOTKA 39,71 -5,29 0 -5,29 3  
330 borter Iitu Maljan Belle Ballerina FIN44421/04 Marko Lindlöf BORTK 40,15 -4,85 0 -4,85 4  
318 parson Lotta Kuusiniityn Darlotta ER32738/99 Marika Karjalainen HSKH 40,88 -4,12 0 -4,12 5  
312 parson Penni Tupla-Täplän Sunflower ER30045/02 Viivi Griinari ATD 41,54 -3,46 0 -3,46 6  
325 shelam Indy Marian Lullaby FIN20356/03 Eveliina Eklund I-HAH 41,72 -3,28 0 -3,28 7  
400 walter Roppu Vicway Laugh FIN22787/98 Tiina Kähkönen HAU 42,36 -2,64 0 -2,64 8  
347 jackru Ruska Ruska ER19517/01 Eila Kuronen ATD 46,06 1,06 0 1,06 9  
343 parson Mimmi Ring Tail Millie FIN44169/02 Lauri Närhi JAU 46,38 1,38 0 1,38 10  
320 pomera Max Timmy FIN30228/01 Anne Iijalainen AGRY 47,63 2,63 0 2,63 11  
269 tarupi Bebbe Teglgården's Bebbe ER41321/05 Lauri Närhi JAU 42,48 -2,52 5 5 12  
328 shelam Vilperi Wärttinän Bruno FIN13683/00 Hanna Kaarnasalo ATD 44,37 -0,63 5 5 13  
329 cocspa Mitra Finemoon Tiny Love FIN24243/97 Eve Blom ATD 51,27 6,27 0 6,27 14  
334 kääsna Dino Heraldin Moritz FIN13732/01 Emma Ojala A-KOT 57,31 12,31 10 22,31 15  
310 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore FIN30638/04 Tiina Kähkönen HAU       HYL    
311 phalen Elvis Tairon Wild Speed FIN23861/03 Sari-Anne Björklund KKK       HYL    
313 borter Tessa Flagstones My Lady Robin FIN35274/99 Kirsi Viitasaari BORTK       HYL    
314 parson Iina Amarillon Blossom FIN17101/02 Tarja Puumalainen KKK       HYL    
315 gribel Dimka Mustan Ruhtinattaren Black Diamond FIN35224/99 Marianne Heiskanen A-KOT       HYL    
317 kääsna Jose Chelines Idahos-Potato FIN41512/04 Hanna Kovanen KOUVO       HYL    
321 käävil Remo Apolet Impressio FIN16913/02 Sanna Heinonen A-KOT       HYL    
323 borter Muusa Rapphönans Ti Driver FIN42297/01 Jukka Töyrylä BORTK       HYL    
324 schipp Ditte Afrodite FIN18833/99 Petri Heinonen RIMA       HYL    
326 x-rotu Vimma Kraftwer A'la Vilma FIX00165/04 Marjut Saarainen A-KOT       HYL    
331 cavspa Opri Chirpy Tame Leprechaun FIN21737/04 Esa Koivuranta KAINU       HYL    
332 x-rotu Peto Peto FIX00330/03 Laura Uuksulainen HAU       HYL    
333 kääpin Ida A'dreams Red-Faina FIN40796/96 Nina Venäläinen A-KOT       HYL    
335 schipp Eku Mökötuvan Eku FIN19668/03 Aija Lauhkonen KOTKA       HYL    
336 schipp Jeppe Viekkaan Bridge Nina FIN26741/03 Miia Laaksonen KKK       HYL    
338 käävil Miina Froggies Very Versatile FIN40415/00 Katharina Von Freymann AST       HYL    
340 schipp Cessi Annspets Cesilia FIN26544/03 Lotta Vuorela RIMA       HYL    
341 kiihar Kukka Kiikunkaakun Cucculuuruu FIN15424/02 Jorma Huttunen JAU       HYL    
342 kääsna Eppu Super Play's Viper FIN21085/02 Marjaana Hirviniemi I-HAH       HYL    
344 jackru Vinha Payingold Masquerade Queen ER10279/02 Heli Kuronen ATD       HYL    
345 borter Nasta Agilmon Fuella FIN22419/04 Outi Svärd ATD       HYL    
319 borter Sami Foxforest Prince Charming FIN24970/99 Antti Majanen BORTK       POIS    
322 kääsna Eetu Runfor Fun FIN26129/00 Heli Nikander HI-HA       POIS    
339 shelam Nita Peltsun Stop-Lolita FIN28119/98 Maria Hämäläinen P-HAU       POIS    
346 borter Puuma Foxforest Ugly Duckling FIN24965/99 Antti Majanen BORTK       POIS    
348 walter Una Borchorst Gipsy Queen FIN32970/02 Tiina Kähkönen HAU       POIS    

Maxi 3, kello 19.30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 36, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
160 borcol Grim Kvarkin Galadriel ER24630/05 Anja Lehtiö JAU 34,09 -10,91 0 -10,91 1  
386 borcol Laku Tending Blackart FIN26557/02 Tesu Åberg CITYB 35,80 -9,20 0 -9,20 2  
381 belpam Rimi Mecberger Bärbel FIN37044/01 Niina-Liina Linna JAU 36,31 -8,69 0 -8,69 3  
367 x-rotu Nelson Nelson FIX00226/02 Jukka Henriksén HAU 37,34 -7,66 0 -7,66 4  
384 belpag Marlo Marlo Iš Miško Tankmés FIN21952/03 Liisa Sarjanen KKK 37,67 -7,33 0 -7,33 5  
354 borcol Rhett Tending Chimera ER40242/04 Niina-Liina Linna JAU 38,00 -7,00 0 -7,00 6  
371 belpat Otto Mustantuiskun Tidal Wawe FIN19218/99 Anniina Anttila HSKH 40,16 -4,84 0 -4,84 7  
350 belpag Klaara Finn Noir Eclair FIN43252/01 Johanna Peltonen E-HKK 40,66 -4,34 0 -4,34 8  
352 silnou Mitzi Lireena's Kirsten Kamilla FIN21619/04 Minna Pessi-Härkönen JAU 41,53 -3,47 0 -3,47 9  
374 pitcol Frida Black Sara´s A Frame Breaker FIN38638/01 Jaana Tapiovuori HI-HA 41,75 -3,25 0 -3,25 10  
358 borcol Vili Eyewitness Fox Mulder FIN25615/01 Eero Arola AGRY 40,87 -4,13 5 5 11  
370 belpag Taika Donatrix Merveille FIN43813/97 Johanna Peltonen E-HKK 42,59 -2,41 5 5 12  
375 borcol Pepe Wiseguy FIN24887/99 Tarja Hietala KOTKA 47,03 2,03 5 7,03 13  
378 belpam Riepu Tammikallion Eeden FIN23867/04 Saija Mustonen HI-HA 34,86 -10,14 15 15 14  
229 lyhcol Solo Timonan Montana Mohawk FIN14793/02 Elli Kiviranta AST       HYL    
351 auskel Bendigo Cimillan Bendigo FIN15130/99 Satu Hilli KKK       HYL    
353 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose FIN26907/04 Seija Tiainen HSKH       HYL    
355 auskel Lusmu Musnat Bagheera FIN36363/04 Erja Nimander KOTKA       HYL    
356 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda FIN31923/04 Pia Hellsten AST       HYL    
357 novnou Lara Picnic Funny-Penny FIN24512/00 Timo Eskola KKK       HYL    
359 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton FIN33190/03 Soila Nykänen AGRY       HYL    
360 belpam Narri Mecberger Crestina FIN12643/03 Teemu Linna JAU       HYL    
361 belpag Kirppis Tuulimustan Vivace FIN28857/99 Kari Niittynen HSKH       HYL    
362 kromfo Taco Krumme Furche Unique FIN21250/01 Maarianna Takapuro JAU       HYL    
363 breton Wessla Eirams Winnie Wessla FIN26221/01 Jari Laitinen KKK       HYL    
365 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato FIN22471/03 Pilvi Inkinen HSKH       HYL    
366 belpal Chili Valkohampaan Fille Ferrari FIN13140/02 Maarit Takapuro KOTKA       HYL    
369 novnou Emil Kitimat Eagle Peak FIN36698/99 Sari Siikala HAU       HYL    
372 pitcol Misty Misty Island Aconcagua FIN37476/01 Timo Kinnunen MÄNTS       HYL    
373 beauce Rubi Tomeran Rubiini FIN24874/00 Keijo Savioja HAU       HYL    
377 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song ER29261/02 Hilkka Kallinen KKK       HYL    
379 x-rotu Stella Stella FIX00155/98 Shanti Karinen AST       HYL    
380 walspa Maisa Llawen Savannah FIN38622/02 Hanna Salonen AGRY       HYL    
382 auskel Heta Foxforest Predator FIN12240/03 Satu Hilli KKK       HYL    
383 lappor Apis Kivimannun Sessan-Apis FIN21368/00 Terhi Lahtinen ATD       HYL    
387 belpag Tiltu Finn Noir Gilda FIN46891/03 Johanna Peltonen E-HKK       HYL    
349 auspai Retu Aussian Real Rumba ER17412/03 Riikka Karinen JAU       POIS    
364 belpat Dona Mustantuiskun Xamba FIN35959/01 Maria Hämäläinen P-HAU       POIS    
368 porves Kapu Águatelin Capitao FIN22615/99 Elina Saartoala PAGIS       POIS    
376 auspai Tico Namikiss Ever Magic ER33135/02 Riikka Karinen JAU       POIS    
385 belpag Miska Donatrix Kassiopeia-Star FIN39751/97 Osmo Flink KANAV       POIS