19.11.2006 hyppy, paikka Purina Areena, järjestäjä AgiToko Dogs ry

[Medi 1] [Mini 1] [Maxi 1]

Medi 1, kello 8.30, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 23, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
12 shelam Lotta Selendia Night Flash FIN25709/99 Liisa Peippo KOUVO 43,73 -2,27 0 -2,27 1  
9 pumi Sanni Jellum´s Bessie FIN17224/01 Friberg Carita MÄNTS 49,44 3,44 0 3,44 2  
4 espves Hellu Roydilic De Ubrique FIN25369/06 Heikki Järvinen JAU 33,80 -12,20 5 5 3  
25 cocspa Tessa Great Escape Merely Mine FIN16995/02 Miia Ristola ROTUY 44,31 -1,69 5 5 4  
16 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty FIN10483/02 Anne Toropainen ATD 41,13 -4,87 10 10 5  
19 skette Niilo Texforrier Easy Does It FIN21932/01 Sanna Nummelin HYVSK 42,99 -3,01 10 10 6  
10 amecoc Lennon Goloworez Pleaseplease Me FIN42576/04 Marjo Saares PORSK 52,30 6,30 5 11,30 7  
22 shelam Roosa Sensusan Icon Of Love FIN38243/02 Niina Laukkanen I-HAH 37,59 -8,41 15 15 8  
14 stbter Tarmo Fi-Nell's Stunt-Man FIN28360/04 Matti Tynkkynen HYVSK 46,81 0,81 20 20,81 9  
1 stbter Helmi Of Greenline Fifth Element FIN20789/04 Kaisa Laurent AST       HYL    
2 parson Sulka Tuplä-Täplän Naurava Sulka FIN43029/03 Marcus Raitis HSKH       HYL    
3 kkette Pimu Guest Star Kleopatra FIN20780/02 Heidi Ranin ATD       HYL    
5 parson Eetu Tairngire Halfling ER13260/03 Helena Ojala KERAV       HYL    
7 parson Dali Ninacan Chili Pepper ER12815/03 Miia Tammiluoto ATD       HYL    
11 shelam Omar Silimen Keijun Ikioma FIN41844/04 Marja Peltonen P-HAU       HYL    
13 stbter Iita Hups'staff Faith FIN10095/01 Heidi Attola I-HAH       HYL    
18 parson Rane Yes Sir V.D. Elshof Farm ER37028/03 Anne Pallaskallio AGRY       HYL    
20 shelam Dante Gonnabe Chasing Liberty FIN30147/04 Sari Johansson HAMIN       HYL    
21 stbter Dumle Skybolt Dumle FIN43507/03 Kati Nieminen IMPHA       HYL    
23 kkette Nekku Qway's Friend Apfelstrudel FIN48048/04 Jenni Björkskog HAU       HYL    
24 pumi Ulla Jellum´s Becky FIN17223/01 Kirsi Kuiri NASTO       HYL    
26 manter Max Bonwild Arctic Soulmate FIN25158/04 Irina Rytkönen PORVP       HYL    
397 tarupi Capu Lovejoy ER37870/03 Lotta Rönnholm LÄGI       HYL    
15 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey FIN20594/05 Jonna Bäcklund ATT       POIS    
17 skette Kössi Vielfrass Valera FIN42272/99 Liisa Saarinen AGRY       POIS    

Mini 1, kello 9.15, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 23, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
34 parson Hansu Abysmal Galateia FIN17711/03 Mikko Kantero ATD 39,66 -6,34 0 -6,34 1  
36 kääpin Viuhti Sainen Pohjolan Tytär FIN40223/04 Terhi Ketola ATT 39,79 -6,21 0 -6,21 2 SERT
49 wecoca Piitu Tyhjätaskun Eliksiiri FIN44627/03 Jenni Perälä KOIVU 41,99 -4,01 0 -4,01 3  
32 walter Vappu Vicway Valkyria FIN45588/05 Sari Mäkelä JAU 43,83 -2,17 0 -2,17 4  
27 wecoca Jami Tyhjätaskun Hanttapuli FIN27067/05 Jenni Perälä KOIVU 45,80 -0,20 0 -0,20 5  
38 jackru Jeppe Jevil's Don Corleone ER37522/05 Terhi Thuneberg-Selonen E-HKK 36,47 -9,53 5 5 6  
50 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan FIN45753/03 Heidi Pehkonen A-KOT 41,82 -4,18 5 5 7  
46 parson Pixie Highfast Pixie ER16655/06 Anne-Maria Riihimäki ATD 42,70 -3,30 5 5 8  
40 jackru Nipa Jevil's Xeronimo ER48019/03 Päivikki Turula I-HAH 43,99 -2,01 5 5 9  
28 toyvil Gilda Sarahill Femme Fatale FIN43813/04 Minna Paasikunnas PORVP 46,79 0,79 5 5,79 10  
44 kleins Piki Ticapon Cute Accident FIN25518/01 Karita Kostiainen HI-HA 48,07 2,07 5 7,07 11  
45 parson Windy Birbelin Gisabella FIN49634/04 Tarja Leppälä MÄNTS 43,36 -2,64 10 10 12  
30 kääpin Tilda Kinghill's Touch Of Magic FIN23345/05 Henna Laaksonen I-HAH 47,45 1,45 10 11,45 13  
47 schipp Dami Annspets Damia FIN26049/05 Petri Heinonen RIMA 57,77 11,77 15 26,77    
29 wecoca Nessu Mandylay's Rain Drop FIN32456/04 Sari Kariluoto ATD       HYL    
31 borter Kerttu Flagstones Fly-By-Fire FIN19451/04 Kirsi Lindroos I-HAH       HYL    
33 lanhee Nera Rantalaukan Habanera ER44956/03 Nina Borgman KKK       HYL    
35 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera ER37100/03 Kiti Palviainen JAU       HYL    
37 toyvil Alida Trucker's Mystique FIN44773/03 Taisia Lukkarinen I-HAH       HYL    
41 käävil Floyd Sarahill It's Only Love FIN15869/04 Liisa Salmela AGRY       HYL    
42 cavspa Oili Muddlehead's Sweet Oili FIN37118/05 Karoliina Koskinen ROTUY       HYL    
43 parson Niitu Ring Tail Needle FIN10745/96 Anni Aaltonen ATD       HYL    
48 mittel Riki Pienenpolun Riki FIN27701/05 Merja Pelkonen PORSK       HYL    
39 bicfri Romy Diamella Silky Feeling FIN29978/00 Jenny Lahti AGRY       POIS    

Maxi 1, kello 10.20, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 41, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s
Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Sija Muuta
92 belpat Nacho Nelson FIN12452/05 Nina Frantsi CITYB 34,59 -11,41 0 -11,41 1 SERT
57 lyhcol Trine Mimosan Heavenly Yours FIN30700/01 Kati Kangasniemi TUUKK 41,27 -4,73 0 -4,73 2  
75 borcol Vallu Valentinon Juhani FIN10671/00 Kirsi Haapala AGRY 41,88 -4,12 0 -4,12 3  
56 lagrom Etna Punatassun Etna Farnie FIN12284/01 Saija Koivula AGRY 46,08 0,08 0 0,08 4 SERT
89 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin FIN44619/03 Leila Ottelin HSKH 46,95 0,95 0 0,95 5  
94 pitcol Nala Aranel FIN10863/04 Mia Noronkoski HI-HA 41,47 -4,53 5 5 6  
72 walspa Rommi Mctwister`s Red Onion FIN24134/04 Laura Toivonen ROTUY 47,18 1,18 5 6,18 7  
95 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero ER12347/03 Eila Alitupa ATD 37,48 -8,52 10 10 8  
61 kulnou Roni Wiikar's Tortellini FIN18489/99 Minja Vitikka ATD 41,47 -4,53 10 10 9  
73 dalmat Hertta Marnellin Kind Of Magic FIN40630/02 Antti Peltola HSKH 47,74 1,74 15 16,74 10  
51 kulnou Trine Aquatrine FIN27046/02 Heidi Fontell KOUVO 47,80 1,80 15 16,80 11  
88 belpag Peter Mustantuulen Peter Pan FIN12089/05 Jukka Lehtoranta KOTKA 42,23 -3,77 20 20 12  
53 tandog Onni Cmon Moment Of Luck FIN46506/03 Minna Borodulin E-HKK       HYL    
54 parcol Hilppa Bristregal Like A Virgin FIN49944/04 Annika Wanner KKK       HYL    
55 borcol Osku Starsky Begins At Last FIN16318/04 Liisa Männistö CITYB       HYL    
58 borcol Scott Fuglsang's Absolute Art FIN31034/01 Elina Saartoala PAGIS       HYL    
60 afgaan Mulan A´rosafan Mulan FIN41318/98 Anne Vartiainen ROTUY       HYL    
62 schape Ada Lumikuono Naranjada Amada FIN21992/03 Marika Forslund KOTKA       HYL    
63 snauts Rita Mihan Syysriite FIN44503/02 Leena Inkilä JAU       HYL    
64 labnou Siiri Ruususen Kettuneiti FIN36085/98 Sonja Ruusunen KOUVO       HYL    
66 auspai Viski Ossequente Powder River ER29229/03 Pia Alatorvinen KOIVU       HYL    
67 lyhcol Siiri Forest Star´s Viva Santa Ana FIN36175/03 Lyydia Aarninsalo HAU       HYL    
68 auspai Lumi Tres Colores Xmas Primadonna FIN10948/03 Nanna Lampinen ATD       HYL    
69 belpat Cina Kuunsirpin Lady Moonshine FIN28593/04 Susanna Mäkinen CITYB       HYL    
70 labnou Sepi Santtomin Jännäri FIN28828/00 Liina Juopperi ATD       HYL    
71 borcol Fun Kvarkin Eowyn ER24629/05 Pirjo Yli-Juuti HAU       HYL    
76 borcol Stella Tronic Stella Polaris ER23379/03 Miia Heinonen TUUKK       HYL    
77 borcol Saga Tending Valkyrie FIN20047/03 Saila Savolainen JAU       HYL    
78 irlter Veeti Quiet Riot Xplosive Fire FIN46747/02 Hannele Piironen HAU       HYL    
79 borcol Nemo Festivo Zenon FIN43323/04 Petriina Konttinen ATD       HYL    
80 valpai Viivi Talviyön Liljankukka ER13294/03 Petri Heinonen RIMA       HYL    
83 borcol Sigma Cabaroo Moonlight Eyes ER15060/04 Vuokko Järvinen KOTKA       HYL    
86 x-rotu Nelli Nelli FIX00060/01 Milla Lehtonen ATD       HYL    
87 belpam Poko Etulinjan Antarctica FIN17719/04 Susanne Nieminen TUUKK       HYL    
90 airter Alma Ransun Vallaton Valma FIN10414/05 Tia Heinikainen ROTUY       HYL    
91 auskar Possu Lebensberuf Nonnplusultra FIN41369/03 Mira Ikonen KANAV       HYL    
97 novnou Hilla Hedera's New Cloudberry FIN18835/02 Satu Markkula HAU       HYL    
98 snauts Ronja Jettyspoof´s Ultramodern FIN43980/04 Leena Inkilä JAU       HYL    
99 lagrom Viggo Riccias Barbato-Vichingo ER17255/05 Saija Koivula AGRY       HYL    
395 x-rotu Bruno Bruno FIX00007/02 Janina Wallgren ATD       HYL    
396 irlter Solo Fardarrigh Volcanic FIN45988/03 Marja-Liisa Saunamäki HSKH       HYL    
52 walspa Hemuli Jangas Cubic Butterfly FIN15040/04 Kristina Korpilo HSKH       POIS    
59 novnou Inca Redadictfirst Chance FIN25610/04 Mari Nummi I-HAH       POIS    
74 novnou Helmi Shaggy Toller's Precious Pearl FIN11409/00 Satu Markkula HAU       POIS    
81 belpag Onni Marmara Nobody's Fool FIN17829/03 Eija Grof CITYB       POIS    
84 mudi Wesley Kökényfia Cimer FIN49250/05 Kirsi Kemppainen HAMIN       POIS    
85 auspai Taarna Crofter Holding's Pequenita Pepita EJ37668/02 Sari Kariluoto ATD       POIS    
93 samoje Lola Kuuran Miss Otis FIN36487/96 Jenni Parkkila TUUSU       POIS    
96 novnou Eddie Trindy's Emperon August FIN10844/03 Merja Haapala ATD       POIS