Pääsiäiskisat 2011 perjantai 22.4.2011 A agilityrata, paikka Hyvinkää, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 8:30, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 54, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 borcol Tip Mawlch Tip Zeljko Gora (CRO) 32,05 5,21 -14,95 0 -14,95  
2 50 belpam Dingo Xilly's Zupreme Jenni Lehtinen SBPKY 32,34 5,16 -14,66 0 -14,66  
3 56 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 32,76 5,10 -14,24 0 -14,24 SERT-A
4 63 borcol Erre Decathlete's Raptor Heidi-Maria Puolakka ACTIV 32,84 5,09 -14,16 0 -14,16  
5 36 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman HI-HA 33,37 5,00 -13,63 0 -13,63  
6 15 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 34,01 4,91 -12,99 0 -12,99  
7 22 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 36,06 4,63 -10,94 0 -10,94  
8 48 auskel Bc Durante Diza Mari Kaplas ACTIV 36,11 4,62 -10,89 0 -10,89  
9 10 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST 37,32 4,47 -9,68 0 -9,68  
10 51 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Markku Laurén HSKH 39,40 4,24 -7,60 0 -7,60  
11 54 silnou Martta Little Beach Fairy Tale Jenny Mänttäri KAT 40,70 4,10 -6,30 0 -6,30  
12 61 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT 41,46 4,03 -5,54 0 -5,54  
13 24 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD 42,04 3,97 -4,96 0 -4,96  
14 16 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK 42,84 3,90 -4,16 0 -4,16  
15 62 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH 43,40 3,85 -3,60 0 -3,60  
16 8 borcol Sky Decathlete's Skyknight Mikko Aaltonen ACTIV 32,17 5,19 -14,83 5 5  
17 53 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT 32,61 5,12 -14,39 5 5  
18 9 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU 33,79 4,94 -13,21 5 5  
19 66 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST 37,64 4,44 -9,36 5 5  
20 57 borcol Nelson Nelson Jukka Henriksén HAU 37,84 4,41 -9,16 5 5  
21 30 auskel D Smasher Satu Hilli KKK 38,00 4,39 -9,00 5 5  
22 59 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH 40,95 4,08 -6,05 5 5  
23 49 belpag Ronja Mustantuulen Ryövärintytär Marika Pajunen ATD 40,97 4,08 -6,03 5 5  
24 35 novnou Vili Fireheart Ice Cream Dream Janne Penttinen PORSK 41,25 4,05 -5,75 5 5  
25 58 lagrom Baia Budoar Bohemia Hanna Salovuori ATD 45,04 3,71 -1,96 5 5  
26 38 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 35,03 4,77 -11,97 10 10  
27 12 auspai Dante Ardiente Hidalgo Delgado Shanti Karinen AST 37,88 4,41 -9,12 10 10  
28 55 belpag Kiia Finn Noir Hazy Dazy Henriikka Hakala TASSU 39,94 4,18 -7,06 10 10  
29 3 valpai Vip Carambola Jonna Rusi E-HKK 41,77 4,00 -5,23 10 10  
30 4 borcol Sinko Kelliegårdens May Noora Keskievari LAW 34,39 4,86 -12,61 15 15  
31 37 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 34,83 4,80 -12,17 15 15  
32 32 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 37,32 4,47 -9,68 15 15  
33 29 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU 33,82 4,94 -13,18 20 20  
34 18 snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA 37,09 4,50 -9,91 20 20  
  1 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen HI-HA         HYL  
  6 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  7 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  11 belpam Cirkus Kiragården's Maximum Cirkus Jan Egil Eide (NOR)         HYL  
  17 borcol Ready Mcsanikan Always First Agneta Andersson HANKO         HYL  
  28 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Vilja Kämppi HI-HA         HYL  
  33 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  34 walspa Roope Boniton Orfeus Essi Järvelä E-HKK         HYL  
  40 borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  41 borcol Viuhka Astra Viuhka Saija Mustonen HI-HA         HYL  
  42 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  44 belpam Suna Tämä On Calaman Nopee Misa Riiali RIMA         HYL  
  45 auspai Ginny Hazelmoor Marmalade Mary Milja Kunnas-Grönholm JANKK         HYL  
  46 belpam Aito Eloketun Fajanssi Virpi Nieminen HAUHAU         HYL  
  52 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB         HYL  
  60 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  64 borcol Haka Decathlete´s Le Livre Blanc Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  65 belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU         HYL  
  67 beauce Verla Punasukan Verla Jonna Rusi E-HKK         HYL  
  68 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  13 auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         POIS  
  14 bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         POIS  
  31 borcol Omie Decathlete´s Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  39 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  
  43 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         POIS  
  47 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto HAU         POIS  

Mini 3, kello 16:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 40, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HAU 37,56 4,05 -8,44 0 -8,44  
2 104 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 39,72 3,83 -6,28 0 -6,28  
3 75 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 41,51 3,66 -4,49 0 -4,49  
4 70 shelam Becky Peltsun Baila Baila Anne-Mari Savola TOIJA 41,69 3,65 -4,31 0 -4,31  
5 112 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT 42,33 3,59 -3,67 0 -3,67  
6 94 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 43,27 3,51 -2,73 0 -2,73  
7 121 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT 43,50 3,49 -2,50 0 -2,50  
8 97 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA 43,95 3,46 -2,05 0 -2,05  
9 118 parson Sally (salli) Frostfairy Laura Jaakola AST 44,83 3,39 -1,17 0 -1,17  
10 93 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 44,11 3,45 -1,89 5 5  
11 119 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 47,13 3,22 1,13 5 6,13  
12 82 shelam Usva Silimen Keijun Aamuusva Ari Kouvalainen P-HAU 48,09 3,16 2,09 5 7,09  
13 80 käävil Dora Engårds Isadora Antti Jauho A-KOT 40,54 3,75 -5,46 10 10  
14 69 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 46,22 3,29 0,22 10 10,22  
15 117 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD 52,22 2,91 6,22 5 11,22  
16 77 x-rotu Rini Rini Eveliina Karosmaa VAU 54,75 2,78 8,75 5 13,75  
17 114 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Päivi Männistö LEVEK 43,04 3,53 -2,96 20 20  
  89 shelam Eve Applefield´s Xmaseve Sami Wessman P-HAU 92,32 1,65 46,32 15 HYL  
  71 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  72 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  73 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola I-HAH         HYL  
  74 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  76 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö LEVEK         HYL  
  78 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST         HYL  
  79 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  83 kääsna Chili Kaasbackens Yasmine Stefan Vidjeskog SÖK         HYL  
  90 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  95 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  100 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH         HYL  
  101 kääsna Eikka Mami´s Beardie Eino Grön Minna Nikkinen MÄNTS         HYL  
  102 borter Dino Borderott Dicentra Marika Käki AST         HYL  
  103 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  105 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU         HYL  
  106 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH         HYL  
  107 shelam Siri Snowpaw Queen Quinevere Ilona Joensuu JAU         HYL  
  111 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  115 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  116 kääpin Burton Tricky Player´s Burton Sanna Mäkelä HSKK         HYL  
  120 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  122 shelam Laku Bernoban Taskumatti Jukka Hyyryläinen MAH         HYL  
  81 shelam Nero Mutkis Nuolennopeanero Riikka Ruokonen KKK         POIS  
  92 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan Heidi Pehkonen A-KOT         POIS  
  96 kääpin Touho Logobon Our Quality Jessica Friberg BAT         POIS  
  98 shelam Peppi Taiga Doo`s Carpe Diem Kirsi Arhippainen ACTIV         POIS  
  99 borter Siru Flagstones Fly-By-Night Nelli Kaulio BAT         POIS  
  108 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Tervonen NKH         POIS  
  109 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         POIS  
  113 parson Neo Kinapak Saf Marston Jarmo Karvonen ATD         POIS  

Medi 3, kello 17:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 49, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK 37,97 4,00 -8,03 0 -8,03  
2 135 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 38,04 4,00 -7,96 0 -7,96  
3 133 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK 39,66 3,83 -6,34 0 -6,34  
4 170 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén SVK 42,89 3,54 -3,11 0 -3,11 SERT-A
5 152 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 43,62 3,48 -2,38 0 -2,38  
6 160 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD 44,11 3,45 -1,89 0 -1,89  
7 149 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOIJA 44,19 3,44 -1,81 0 -1,81  
8 126 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 44,60 3,41 -1,40 0 -1,40  
9 175 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOIJA 45,36 3,35 -0,64 0 -0,64  
10 163 kesvil Sissi Canmoy's Dance Along Riitta Järvenpää KKK 45,38 3,35 -0,62 0 -0,62  
11 156 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 45,54 3,34 -0,46 0 -0,46  
12 130 koohon Karo Of Aura Mar-Lee Carel Esther Marja Martinaho HI-HA 47,87 3,17 1,87 0 1,87  
13 146 pumi Jekku Scirpasta Helyes Csiny Suvi Lamminpää PUMIT 47,93 3,17 1,93 0 1,93  
14 123 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 49,11 3,10 3,11 0 3,11  
15 177 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 36,08 4,21 -9,92 5 5  
16 166 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 38,99 3,90 -7,01 5 5  
17 138 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 42,18 3,60 -3,82 5 5  
18 162 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU 42,60 3,57 -3,40 5 5  
19 127 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 51,78 2,93 5,78 0 5,78  
20 148 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 36,58 4,16 -9,42 10 10  
21 179 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen JAU 42,29 3,59 -3,71 10 10  
22 143 shelam Jami Yazina's Domino Dandy Merja Penttinen PORSK 43,32 3,51 -2,68 10 10  
23 154 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK 43,67 3,48 -2,33 10 10  
24 134 kesvil Stella Doctor's Special Avec Fantasie Hanna El-Khouri ATD 43,99 3,45 -2,01 10 10  
25 137 pyrpap Dori Drole D´oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 44,78 3,39 -1,22 10 10  
26 178 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 41,89 3,63 -4,11 15 15  
27 144 borter Jami Foxilux Meän Kille Paula Pitkänen JANKK 43,82 3,47 -2,18 15 15  
28 151 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 46,28 3,28 0,28 15 15,28  
29 172 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU 41,54 3,66 -4,46 20 20  
30 171 kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica Vesa Laikko TAKUT 50,17 3,03 4,17 20 24,17  
  124 espves Vida Concurrido Efimera Sanna Pasma HSKK         HYL  
  125 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  128 pyrpal Sissi Gavotte De La Vallee Du Mouton Jutta Salonen AGRY         HYL  
  129 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU         HYL  
  131 stbter Lotta Hups´staff Justiina Mika Auvinen E-HKK         HYL  
  132 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD         HYL  
  139 cocspa Siiri Delichon Butterfly Heikki Järvinen JAU         HYL  
  140 cavspa Andy Babbler's Hanoi Rocks Petri Tamminen TAMSK         HYL  
  145 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä KOOHO         HYL  
  147 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku Sari Puusaari RIMA         HYL  
  150 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA         HYL  
  153 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         HYL  
  155 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  157 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  161 kromfo Amanda Saranevan Aurora Hanna-Veera Degerman TAKUT         HYL  
  165 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH         HYL  
  168 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  174 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  176 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  136 shelam Blackie Milennas Black Lordi Kirsi Koskela ACTIV         POIS  
  164 cocspa Aapo Crab Appele`s Appele Thief Marjut Saarainen A-KOT         POIS  
  167 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  
  173 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         POIS