Pääsiäiskisat 2011 perjantai 22.4.2011 B agilityrata, paikka Hyvinkää, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:15, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 61, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 borcol Tip Mawlch Tip Zeljko Gora (CRO) 32,96 5,01 -12,04 0 -12,04  
2 48 auskel Bc Durante Diza Mari Kaplas ACTIV 33,42 4,94 -11,58 0 -11,58  
3 26 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 33,58 4,91 -11,42 0 -11,42 SERT-A
4 1 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen HI-HA 34,06 4,84 -10,94 0 -10,94  
5 6 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 34,25 4,82 -10,75 0 -10,75  
6 53 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT 34,35 4,80 -10,65 0 -10,65  
7 38 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 35,33 4,67 -9,67 0 -9,67  
8 60 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 35,51 4,65 -9,49 0 -9,49  
9 28 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Vilja Kämppi HI-HA 40,07 4,12 -4,93 0 -4,93  
10 49 belpag Ronja Mustantuulen Ryövärintytär Marika Pajunen ATD 41,88 3,94 -3,12 0 -3,12  
11 16 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK 43,19 3,82 -1,81 0 -1,81  
12 58 lagrom Baia Budoar Bohemia Hanna Salovuori ATD 44,98 3,67 -0,02 0 -0,02  
13 34 walspa Roope Boniton Orfeus Essi Järvelä E-HKK 46,40 3,56 1,40 0 1,40  
14 63 borcol Erre Decathlete's Raptor Heidi-Maria Puolakka ACTIV 33,56 4,92 -11,44 5 5  
15 8 borcol Sky Decathlete's Skyknight Mikko Aaltonen ACTIV 34,28 4,81 -10,72 5 5  
16 56 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 35,40 4,66 -9,60 5 5  
17 37 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 38,15 4,32 -6,85 5 5  
18 66 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST 39,35 4,19 -5,65 5 5  
19 65 belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU 39,82 4,14 -5,18 5 5  
20 36 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman HI-HA 34,20 4,82 -10,80 10 10  
21 9 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU 36,89 4,47 -8,11 10 10  
22 64 borcol Haka Decathlete´s Le Livre Blanc Tiina Koistinen RIMA 37,05 4,45 -7,95 10 10  
23 30 auskel D Smasher Satu Hilli KKK 37,80 4,36 -7,20 10 10  
24 7 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 38,43 4,29 -6,57 10 10  
25 21 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH 40,80 4,04 -4,20 10 10  
26 20 lyhcol Selja Mimosan Karen N'clan Sari Johanna Laurikkala JAU 43,12 3,83 -1,88 10 10  
27 55 belpag Kiia Finn Noir Hazy Dazy Henriikka Hakala TASSU 54,02 3,05 9,02 5 14,02  
28 12 auspai Dante Ardiente Hidalgo Delgado Shanti Karinen AST 37,36 4,42 -7,64 15 15  
29 51 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Markku Laurén HSKH 52,72 3,13 7,72 10 17,72  
30 4 borcol Sinko Kelliegårdens May Noora Keskievari LAW 41,70 3,96 -3,30 20 20  
31 61 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT 46,48 3,55 1,48 20 21,48  
32 44 belpam Suna Tämä On Calaman Nopee Misa Riiali RIMA 41,62 3,96 -3,38 25 25  
  3 valpai Vip Carambola Jonna Rusi E-HKK         HYL  
  10 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST         HYL  
  11 belpam Cirkus Kiragården's Maximum Cirkus Jan Egil Eide (NOR)         HYL  
  14 bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         HYL  
  15 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT         HYL  
  17 borcol Ready Mcsanikan Always First Agneta Andersson HANKO         HYL  
  18 snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA         HYL  
  19 belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB         HYL  
  22 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  23 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  24 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD         HYL  
  25 lyhcol Boris Lubin's Adventurer Tiina Backlund ATD         HYL  
  27 auskel Myy Arkosligeti Candy Of Magic Eyes Anna Kilpiä ACTIV         HYL  
  29 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  32 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  33 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  35 novnou Vili Fireheart Ice Cream Dream Janne Penttinen PORSK         HYL  
  40 borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  41 borcol Viuhka Astra Viuhka Saija Mustonen HI-HA         HYL  
  42 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  46 belpam Aito Eloketun Fajanssi Virpi Nieminen HAUHAU         HYL  
  50 belpam Dingo Xilly's Zupreme Jenni Lehtinen SBPKY         HYL  
  52 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB         HYL  
  54 silnou Martta Little Beach Fairy Tale Jenny Mänttäri KAT         HYL  
  57 borcol Nelson Nelson Jukka Henriksén HAU         HYL  
  59 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  62 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  67 beauce Verla Punasukan Verla Jonna Rusi E-HKK         HYL  
  68 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  13 auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         POIS  
  31 borcol Omie Decathlete´s Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  39 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  
  43 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         POIS  
  47 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto HAU         POIS  

Mini 3, kello 14:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 45, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 38,11 3,86 -2,89 0 -2,89 SERT-A
2 80 käävil Dora Engårds Isadora Antti Jauho A-KOT 38,69 3,80 -2,31 0 -2,31  
3 78 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST 40,21 3,66 -0,79 0 -0,79  
4 94 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 40,76 3,61 -0,24 0 -0,24  
5 73 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola I-HAH 41,20 3,57 0,20 0 0,20  
6 86 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 42,89 3,43 1,89 0 1,89  
7 89 shelam Eve Applefield´s Xmaseve Sami Wessman P-HAU 42,95 3,42 1,95 0 1,95  
8 85 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 43,88 3,35 2,88 0 2,88  
9 88 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK 44,24 3,32 3,24 0 3,24  
10 93 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 45,16 3,26 4,16 0 4,16  
11 114 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Päivi Männistö LEVEK 38,69 3,80 -2,31 5 5  
12 91 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Terhi Kaitila ATD 39,98 3,68 -1,02 5 5  
13 102 borter Dino Borderott Dicentra Marika Käki AST 43,02 3,42 2,02 5 7,02  
14 74 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 42,00 3,50 1,00 10 11,00  
  69 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         HYL  
  70 shelam Becky Peltsun Baila Baila Anne-Mari Savola TOIJA         HYL  
  71 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  72 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  75 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  76 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö LEVEK         HYL  
  77 x-rotu Rini Rini Eveliina Karosmaa VAU         HYL  
  79 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  82 shelam Usva Silimen Keijun Aamuusva Ari Kouvalainen P-HAU         HYL  
  83 kääsna Chili Kaasbackens Yasmine Stefan Vidjeskog SÖK         HYL  
  84 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg HEILU         HYL  
  87 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  90 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  95 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  96 kääpin Touho Logobon Our Quality Jessica Friberg BAT         HYL  
  97 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  100 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH         HYL  
  101 kääsna Eikka Mami´s Beardie Eino Grön Minna Nikkinen MÄNTS         HYL  
  103 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  105 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU         HYL  
  106 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH         HYL  
  107 shelam Siri Snowpaw Queen Quinevere Ilona Joensuu JAU         HYL  
  111 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  112 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT         HYL  
  115 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  116 kääpin Burton Tricky Player´s Burton Sanna Mäkelä HSKK         HYL  
  118 parson Sally (salli) Frostfairy Laura Jaakola AST         HYL  
  119 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH         HYL  
  120 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  121 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         HYL  
  122 shelam Laku Bernoban Taskumatti Jukka Hyyryläinen MAH         HYL  
  81 shelam Nero Mutkis Nuolennopeanero Riikka Ruokonen KKK         POIS  
  92 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan Heidi Pehkonen A-KOT         POIS  
  98 shelam Peppi Taiga Doo`s Carpe Diem Kirsi Arhippainen ACTIV         POIS  
  99 borter Siru Flagstones Fly-By-Night Nelli Kaulio BAT         POIS  
  108 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Tervonen NKH         POIS  
  109 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         POIS  
  113 parson Neo Kinapak Saf Marston Jarmo Karvonen ATD         POIS  

Medi 3, kello 18:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 50, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 35,23 4,60 -13,77 0 -13,77  
2 166 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 36,89 4,39 -12,11 0 -12,11 SERT-A
3 138 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 37,26 4,35 -11,74 0 -11,74  
4 147 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku Sari Puusaari RIMA 37,75 4,29 -11,25 0 -11,25  
5 168 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU 38,95 4,16 -10,05 0 -10,05  
6 150 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA 39,69 4,08 -9,31 0 -9,31  
7 137 pyrpap Dori Drole D´oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 39,75 4,07 -9,25 0 -9,25  
8 154 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK 40,34 4,02 -8,66 0 -8,66  
9 152 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 41,36 3,92 -7,64 0 -7,64  
10 143 shelam Jami Yazina's Domino Dandy Merja Penttinen PORSK 41,68 3,89 -7,32 0 -7,32  
11 134 kesvil Stella Doctor's Special Avec Fantasie Hanna El-Khouri ATD 43,30 3,74 -5,70 0 -5,70  
12 145 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä KOOHO 43,54 3,72 -5,46 0 -5,46  
13 144 borter Jami Foxilux Meän Kille Paula Pitkänen JANKK 44,45 3,64 -4,55 0 -4,55  
14 140 cavspa Andy Babbler's Hanoi Rocks Petri Tamminen TAMSK 44,85 3,61 -4,15 0 -4,15  
15 163 kesvil Sissi Canmoy's Dance Along Riitta Järvenpää KKK 45,32 3,58 -3,68 0 -3,68  
16 156 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 45,78 3,54 -3,22 0 -3,22  
17 146 pumi Jekku Scirpasta Helyes Csiny Suvi Lamminpää PUMIT 45,96 3,53 -3,04 0 -3,04  
18 123 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 46,96 3,45 -2,04 0 -2,04  
19 127 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 53,97 3,00 4,97 0 4,97  
20 135 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 36,22 4,47 -12,78 5 5  
21 174 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 37,44 4,33 -11,56 5 5  
22 142 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 39,03 4,15 -9,97 5 5  
23 178 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 39,08 4,14 -9,92 5 5  
24 151 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 42,84 3,78 -6,16 5 5  
25 158 koohon Kaste Of Aura Mar-Lee Elvira Charisma Marja Martinaho HI-HA 46,86 3,46 -2,14 5 5  
26 176 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA 53,40 3,03 4,40 5 9,40  
27 179 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen JAU 37,35 4,34 -11,65 10 10  
28 153 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK 39,52 4,10 -9,48 10 10  
29 139 cocspa Siiri Delichon Butterfly Heikki Järvinen JAU 39,70 4,08 -9,30 10 10  
30 131 stbter Lotta Hups´staff Justiina Mika Auvinen E-HKK 42,90 3,78 -6,10 10 10  
31 128 pyrpal Sissi Gavotte De La Vallee Du Mouton Jutta Salonen AGRY 44,14 3,67 -4,86 10 10  
32 126 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 50,56 3,20 1,56 10 11,56  
33 165 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH 50,83 3,19 1,83 10 11,83  
34 148 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 33,67 4,81 -15,33 15 15  
35 133 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK 37,52 4,32 -11,48 15 15  
  125 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  132 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD         HYL  
  141 x-rotu Viivi Viivi Elina Leppänen ASKOL         HYL  
  149 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOIJA         HYL  
  155 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  157 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  159 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Minna Päivärinta HAU         HYL  
  160 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD         HYL  
  161 kromfo Amanda Saranevan Aurora Hanna-Veera Degerman TAKUT         HYL  
  162 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  169 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  170 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén SVK         HYL  
  171 kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica Vesa Laikko TAKUT         HYL  
  172 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  175 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOIJA         HYL  
  136 shelam Blackie Milennas Black Lordi Kirsi Koskela ACTIV         POIS  
  164 cocspa Aapo Crab Appele`s Appele Thief Marjut Saarainen A-KOT         POIS  
  167 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  
  173 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         POIS