Pääsiäiskisat 2011 perjantai 22.4.2011 C agilityrata, paikka Hyvinkää, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 11:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 58, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 belpam Cirkus Kiragården's Maximum Cirkus Jan Egil Eide (NOR) 32,57 4,70 -10,43 0 -10,43  
2 30 auskel D Smasher Satu Hilli KKK 40,23 3,80 -2,77 0 -2,77 SERT-A
3 20 lyhcol Selja Mimosan Karen N'clan Sari Johanna Laurikkala JAU 40,98 3,73 -2,02 0 -2,02  
4 51 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Markku Laurén HSKH 42,08 3,64 -0,92 0 -0,92  
5 58 lagrom Baia Budoar Bohemia Hanna Salovuori ATD 44,75 3,42 1,75 0 1,75  
6 5 borcol Tip Mawlch Tip Zeljko Gora (CRO) 33,01 4,64 -9,99 5 5  
7 22 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 36,75 4,16 -6,25 5 5  
8 52 auskel Nano Placo Dior Satu Hilli KKK 37,69 4,06 -5,31 5 5  
9 63 borcol Erre Decathlete's Raptor Heidi-Maria Puolakka ACTIV 37,99 4,03 -5,01 5 5  
10 27 auskel Myy Arkosligeti Candy Of Magic Eyes Anna Kilpiä ACTIV 39,01 3,92 -3,99 5 5  
11 24 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD 42,11 3,63 -0,89 5 5  
12 61 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT 43,35 3,53 0,35 5 5,35  
13 62 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH 46,67 3,28 3,67 5 8,67  
14 29 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU 38,58 3,97 -4,42 10 10  
15 59 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH 40,79 3,75 -2,21 10 10  
16 35 novnou Vili Fireheart Ice Cream Dream Janne Penttinen PORSK 42,79 3,58 -0,21 10 10  
17 25 lyhcol Boris Lubin's Adventurer Tiina Backlund ATD 52,15 2,93 9,15 5 14,15  
18 4 borcol Sinko Kelliegårdens May Noora Keskievari LAW 38,21 4,00 -4,79 15 15  
19 7 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 41,98 3,64 -1,02 15 15  
20 41 borcol Viuhka Astra Viuhka Saija Mustonen HI-HA 37,34 4,10 -5,66 25 25  
  1 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen HI-HA         HYL  
  3 valpai Vip Carambola Jonna Rusi E-HKK         HYL  
  6 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  8 borcol Sky Decathlete's Skyknight Mikko Aaltonen ACTIV         HYL  
  9 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  10 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST         HYL  
  12 auspai Dante Ardiente Hidalgo Delgado Shanti Karinen AST         HYL  
  14 bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         HYL  
  15 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT         HYL  
  16 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  17 borcol Ready Mcsanikan Always First Agneta Andersson HANKO         HYL  
  18 snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA         HYL  
  19 belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB         HYL  
  21 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  23 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  26 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  28 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Vilja Kämppi HI-HA         HYL  
  32 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  33 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  34 walspa Roope Boniton Orfeus Essi Järvelä E-HKK         HYL  
  36 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman HI-HA         HYL  
  37 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  38 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  40 borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  42 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  44 belpam Suna Tämä On Calaman Nopee Misa Riiali RIMA         HYL  
  46 belpam Aito Eloketun Fajanssi Virpi Nieminen HAUHAU         HYL  
  48 auskel Bc Durante Diza Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  50 belpam Dingo Xilly's Zupreme Jenni Lehtinen SBPKY         HYL  
  53 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT         HYL  
  54 silnou Martta Little Beach Fairy Tale Jenny Mänttäri KAT         HYL  
  55 belpag Kiia Finn Noir Hazy Dazy Henriikka Hakala TASSU         HYL  
  56 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  60 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  65 belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU         HYL  
  66 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST         HYL  
  67 beauce Verla Punasukan Verla Jonna Rusi E-HKK         HYL  
  68 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  13 auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         POIS  
  31 borcol Omie Decathlete´s Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  39 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  
  43 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         POIS  
  47 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto HAU         POIS  

Mini 3, kello 13:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 42, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 kääsna Chili Kaasbackens Yasmine Stefan Vidjeskog SÖK 34,40 4,45 -8,60 0 -8,60  
2 91 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Terhi Kaitila ATD 35,99 4,25 -7,01 0 -7,01  
3 114 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Päivi Männistö LEVEK 38,26 4,00 -4,74 0 -4,74  
4 70 shelam Becky Peltsun Baila Baila Anne-Mari Savola TOIJA 38,53 3,97 -4,47 0 -4,47  
5 82 shelam Usva Silimen Keijun Aamuusva Ari Kouvalainen P-HAU 41,23 3,71 -1,77 0 -1,77  
6 121 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT 41,51 3,69 -1,49 0 -1,49  
7 115 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU 41,58 3,68 -1,42 0 -1,42  
8 94 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 41,80 3,66 -1,20 0 -1,20  
9 120 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU 41,94 3,65 -1,06 0 -1,06  
10 103 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 42,34 3,61 -0,66 0 -0,66  
11 85 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 43,37 3,53 0,37 0 0,37  
12 118 parson Sally (salli) Frostfairy Laura Jaakola AST 43,67 3,50 0,67 0 0,67  
13 102 borter Dino Borderott Dicentra Marika Käki AST 44,38 3,45 1,38 0 1,38  
14 77 x-rotu Rini Rini Eveliina Karosmaa VAU 46,13 3,32 3,13 0 3,13  
15 90 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA 39,07 3,92 -3,93 5 5  
16 86 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 43,21 3,54 0,21 5 5,21  
17 117 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD 50,85 3,01 7,85 0 7,85  
18 122 shelam Laku Bernoban Taskumatti Jukka Hyyryläinen MAH 42,04 3,64 -0,96 10 10  
19 110 borter Juju Agilmon Juwella Outi Svärd ATD 48,40 3,16 5,40 5 10,40  
20 76 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö LEVEK 45,44 3,37 2,44 10 12,44  
21 106 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH 52,87 2,89 9,87 5 14,87  
22 88 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK 48,06 3,18 5,06 10 15,06  
23 112 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT 50,16 3,05 7,16 10 17,16  
24 100 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH 55,70 2,75 12,70 10 22,70  
  69 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         HYL  
  71 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  72 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  74 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  75 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  79 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  80 käävil Dora Engårds Isadora Antti Jauho A-KOT         HYL  
  87 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  89 shelam Eve Applefield´s Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  93 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  96 kääpin Touho Logobon Our Quality Jessica Friberg BAT         HYL  
  97 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  101 kääsna Eikka Mami´s Beardie Eino Grön Minna Nikkinen MÄNTS         HYL  
  105 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU         HYL  
  107 shelam Siri Snowpaw Queen Quinevere Ilona Joensuu JAU         HYL  
  111 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  116 kääpin Burton Tricky Player´s Burton Sanna Mäkelä HSKK         HYL  
  119 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH         HYL  
  81 shelam Nero Mutkis Nuolennopeanero Riikka Ruokonen KKK         POIS  
  92 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan Heidi Pehkonen A-KOT         POIS  
  98 shelam Peppi Taiga Doo`s Carpe Diem Kirsi Arhippainen ACTIV         POIS  
  108 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Tervonen NKH         POIS  
  109 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         POIS  
  113 parson Neo Kinapak Saf Marston Jarmo Karvonen ATD         POIS  

Medi 3, kello 20:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 42, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 34,39 4,51 -11,61 0 -11,61  
2 174 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 38,02 4,08 -7,98 0 -7,98  
3 151 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 38,04 4,07 -7,96 0 -7,96 SERT-A
4 138 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 38,75 4,00 -7,25 0 -7,25  
5 159 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Minna Päivärinta HAU 40,10 3,87 -5,90 0 -5,90  
6 154 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK 42,23 3,67 -3,77 0 -3,77  
7 170 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén SVK 42,47 3,65 -3,53 0 -3,53  
8 145 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä KOOHO 43,62 3,55 -2,38 0 -2,38  
9 126 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 43,94 3,53 -2,06 0 -2,06  
10 175 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOIJA 44,14 3,51 -1,86 0 -1,86  
11 128 pyrpal Sissi Gavotte De La Vallee Du Mouton Jutta Salonen AGRY 44,49 3,48 -1,51 0 -1,51  
12 123 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 46,99 3,30 0,99 0 0,99  
13 156 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 49,40 3,14 3,40 0 3,40  
14 169 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK 36,24 4,28 -9,76 5 5  
15 148 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 36,73 4,22 -9,27 5 5  
16 133 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK 39,30 3,94 -6,70 5 5  
17 132 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD 41,05 3,78 -4,95 5 5  
18 171 kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica Hanna-Veera Degerman TAKUT 41,84 3,70 -4,16 5 5  
19 137 pyrpap Dori Drole D´oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 42,75 3,63 -3,25 5 5  
20 134 kesvil Stella Doctor's Special Avec Fantasie Hanna El-Khouri ATD 42,76 3,62 -3,24 5 5  
21 165 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH 45,18 3,43 -0,82 5 5  
22 161 kromfo Amanda Saranevan Aurora Hanna-Veera Degerman TAKUT 46,98 3,30 0,98 5 5,98  
23 146 pumi Jekku Scirpasta Helyes Csiny Suvi Lamminpää PUMIT 48,14 3,22 2,14 5 7,14  
24 176 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA 49,57 3,13 3,57 5 8,57  
25 178 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 38,21 4,06 -7,79 10 10  
26 131 stbter Lotta Hups´staff Justiina Mika Auvinen E-HKK 38,86 3,99 -7,14 10 10  
27 143 shelam Jami Yazina's Domino Dandy Merja Penttinen PORSK 40,04 3,87 -5,96 10 10  
28 162 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU 42,65 3,63 -3,35 10 10  
29 149 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOIJA 46,38 3,34 0,38 10 10,38  
30 127 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 58,02 2,67 12,02 0 12,02  
31 140 cavspa Andy Babbler's Hanoi Rocks Petri Tamminen TAMSK 52,82 2,93 6,82 10 16,82  
32 158 koohon Kaste Of Aura Mar-Lee Elvira Charisma Marja Martinaho HI-HA 53,84 2,88 7,84 15 22,84  
  135 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  141 x-rotu Viivi Viivi Elina Leppänen ASKOL         HYL  
  142 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         HYL  
  144 borter Jami Foxilux Meän Kille Paula Pitkänen JANKK         HYL  
  150 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA         HYL  
  153 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         HYL  
  155 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  166 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  168 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  179 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen JAU         HYL  
  125 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  
  136 shelam Blackie Milennas Black Lordi Kirsi Koskela ACTIV         POIS  
  152 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU         POIS  
  157 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         POIS  
  164 cocspa Aapo Crab Appele`s Appele Thief Marjut Saarainen A-KOT         POIS  
  167 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  
  173 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         POIS